Zapraszam do zapoznania się z moim
tomikiem poezji "Drżenia niedojrzałości"

Sprawdź

Sport

30 Lis
2020

W ten weekend oglądaliśmy bardzo ciekawą kolejkę Bundesligi.
Mimo wszystko wielkim zaskoczeniem dla mnie była porażka Borussi Dortmund z FC Koeln 1 : 2.
Po raz kolejny wraca problem stabilizacji mentalnej zespołu, który dość łatwo popada w ekstrema z kolejki na kolejkę.
Dobra gra przeciwko Bayernowi w przegranym Klassikerze nie wystarczyła jednak, by dotrzymać kroku Die Roten i ulegli 2 : 3, po czym w meczu z Herthą Berlin dali prawdziwy koncert pewnie wygrywając 5 : 2, by we wczorajszym spotkaniu u siebie okazać zupełną bezradność wobec, mimo wszystko przeciętnego FC Koeln, który szczęśliwie dowiózł zwycięstwo.

30 Lis
2020

W F1, podczas Grand Prix Bahrajnu, doszło do dwóch dramatycznych i niezwykle niebezpiecznych wypadków, w których, na szczęście, poza wszystkimi innymi zabezpieczeniami – swoją przydatność i niezbędność potwierdził system Halo, na którego wprowadzenie już chyba nikt nie będzie narzekał.
Najpierw uchronił Romaina Grosjeana z Haasa przed dekapitacją przez barierki ochronne, w które się wbił z wielkim impetem, a potem ochronił przed zmiażdżeniem Lancea Strolla z Racing Point, gdy jego bolid stanął na głowie.

21 Lis
2020
kategoria: Sport
godzina: 10:46

Wczoraj, w meczu z Werderem, oglądaliśmy najgorszy występ Bayernu od... ponad roku, w którym Die Roten ledwo, ledwo wymęczyli remis 1 : 1.
Niemal równocześnie obejrzeliśmy koncert Borussi Dortmund w meczu z Herthą, którą pokonała, a w zasadzie po...Halandowała 5 : 2 (4 gole młodego Erlinga).
Co prawda jak zawsze podkreślam, że oczekując dobrej gry i zwycięstw od zespołu należy pamiętać, że to są tylko ludzie, a nie maszyny, więc może bez paniki, nie da się sprawić, by zawsze wygrywali, to oczywiste.
Strata punktów we wczorajszym meczu jest zaskoczeniem, ale jako taka nie jest przecież żadnym wielkim dramatem i można by ją traktować, zależnie od podejścia do sprawy, jako wypadek przy pracy lub statystyczną oczywistość.

08 Lis
2020
kategoria: Sport
godzina: 09:29

Wczoraj można było zobaczyć bardzo dobry i w zasadzie wyrównany mecz na szczycie ligi niemieckiej.
Ostatecznie 3 : 2 wygrał Bayern Monachium, pokonując grającą u siebie Borussię Dortmund.
Na podkreślenie zasługuje więcej niż dobra gra „Lewego", który miał swój udział przy wszystkich golach Bayernu.
Zwycięskie gole dla Die Roten zdobyli kolejno Alaba, Lewandowski i Sane.

18 Paź
2020
kategoria: Sport
godzina: 13:28

Właśnie przygotowujemy się do kolejnej edycji spotkań ligi Europy, tym razem startujemy meczami z Niderlandią (tak przy okazji to Zagłoba mógłby być kontent niezmiernie, a i obcokrajowcy wreszcie przestaną już mylić Holand z Poland) oraz Bośnią i Hercegowiną.

© Wszelkie prawa zastrzeżone