Zapraszam do zapoznania się z moim
tomikiem poezji "Drżenia niedojrzałości"

Sprawdź

Znaleziono 9 wpis z archiwum "2020-11"

30 Lis
2020
kategoria: Polityka
godzina: 20:16

Mały kapralissimus, w ramach walki z narodem zdrajców, złodziei i niewiernych, a teraz też kobiet, nieletnich i dzieci – wymyślił, że trzeba przekształcić Służby Państwowe w prywatną armię osobistych ochroniarzy, a do kontaktów ze społeczeństwem zaczął wysyłać jego ukochane ZOMO i tajniaków.
To jest najlepszy, jego zdaniem, sposób na relacje z narodem, który nie dorasta do wizji jego wymarzonego, autokratycznego świata.

30 Lis
2020

W ten weekend oglądaliśmy bardzo ciekawą kolejkę Bundesligi.
Mimo wszystko wielkim zaskoczeniem dla mnie była porażka Borussi Dortmund z FC Koeln 1 : 2.
Po raz kolejny wraca problem stabilizacji mentalnej zespołu, który dość łatwo popada w ekstrema z kolejki na kolejkę.
Dobra gra przeciwko Bayernowi w przegranym Klassikerze nie wystarczyła jednak, by dotrzymać kroku Die Roten i ulegli 2 : 3, po czym w meczu z Herthą Berlin dali prawdziwy koncert pewnie wygrywając 5 : 2, by we wczorajszym spotkaniu u siebie okazać zupełną bezradność wobec, mimo wszystko przeciętnego FC Koeln, który szczęśliwie dowiózł zwycięstwo.

30 Lis
2020

W F1, podczas Grand Prix Bahrajnu, doszło do dwóch dramatycznych i niezwykle niebezpiecznych wypadków, w których, na szczęście, poza wszystkimi innymi zabezpieczeniami – swoją przydatność i niezbędność potwierdził system Halo, na którego wprowadzenie już chyba nikt nie będzie narzekał.
Najpierw uchronił Romaina Grosjeana z Haasa przed dekapitacją przez barierki ochronne, w które się wbił z wielkim impetem, a potem ochronił przed zmiażdżeniem Lancea Strolla z Racing Point, gdy jego bolid stanął na głowie.

27 Lis
2020

Nasza władza ludowa (przecież rządzi suwerenny, prosty lud) odkrywa coraz częściej kolejne karty, jakimi gra ze wszystkimi w ch...inczyka.
Dla ludzi rozumnych wszelkie mętne i karkołomne tłumaczenia niekończących się debilizmów, afer, oszustw, reasumpcji, vet i matactw, brzmią faktycznie jak wypowiadane w języku chińskim i pomimo, śmiem twierdzić, że w większości uzurpujemy sobie prawo do jakiej takiej inteligencji, nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego ni w ząb, zarówno my w Polsce jak i większość ludzi na świecie.
Jestem pełen podziwu dla tej części „naszego" społeczeństwa, która jest złożona z prawdziwych Polaków, łapiących wszystko w lot i euforycznie popierających wszelkie działania rządzących.

22 Lis
2020

akiś miesiąc temu trafiłem w sieci na nagranie wrzucone przez, jak się okazuje, prezenterkę telewizyjnej jedynki panią Karolinę Pajączkowską, pokazujące w pigułce jej codzienne zmagania ze sobą, czynione w celu przepoczwarzenia się z... siebie samej w kolorowego motyla oglądanego w telewizji.
Wracam do tego dopiero teraz, bo tyle czasu zajęło mi dojście do siebie i otrząśnięcie się z tak niewyobrażalnego szoku.
Jeśli ktoś nie dotarł jeszcze do tego nagrania, to poniżej podaję adres i link do strony super expresu, prowadzący do strony pani Karoliny, pozwalające obejrzeć jej piętnastominutowy filmik:
https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/gwiazda-tvp-bez-makijazu-mega-przemiana-wczesniej-byla-afera-z-jej-biustem-wideo-aa-11ut-cLRC-9a9n.html

© Wszelkie prawa zastrzeżone