Zapraszam do zapoznania się z moim
tomikiem poezji "Drżenia niedojrzałości"

Sprawdź

Sport

07 Gru
2020
kategoria: Sport
godzina: 23:05

Ten rok w F1 jest naprawdę tak wyjątkowy i nieprzewidywalny, że z dnia na dzień przynosi coraz większe zaskoczenia i niespodzianki.

Tym razem kwarantanna chorego na covid-19 Lewisa Hamiltona nagle postawiła na głowie cały układ w stawce, gdy Mercedes podjął zaskakującą, ale jednocześnie całkiem logiczną decyzję o zastąpieniu go przez... Georgea Russella z Williamsa, a nie przez swojego rezerwowego Stoffela Vandornea.

Ta zadziwiająca logika polega na tym, że Russell należący do grupy juniorskiej Mercedesa, jest jednym z najlepszych kierowców wśród aktualnych kierowców F1, od dawna przymierzanym do fotela w Mercedesie (a Vandorne nie).

06 Gru
2020
kategoria: Sport
godzina: 23:50

Wczoraj oglądaliśmy niezwykle dynamiczny i interesujący mecz pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami tej części rozgrywek Bundesligi.
W Monachium Bayern podejmował RB LIPSK. Na boisku oba zespoły potwierdziły, że zasłużenie zajmowały przed tym meczem odpowiednio pierwsze dwa miejsca w tabeli.
Ostateczny wynik, który zatrzymał się na 3 : 3, jest chyba sprawiedliwy, aczkolwiek należy podkreślić, że ton grze cały czas nadawał Lipsk, a postawiony pod ścianą Bayern, dość nerwowo walczył o pozostanie w grze.

03 Gru
2020
kategoria: Sport
godzina: 08:56

Obejrzeliśmy kolejną kolejkę ligi mistrzów.
Z uwagi na kontuzję, w Bayernie nie zagrał m.in. Robert Lewandowski.
W meczu w Madrycie zupełnie zmieniony i odmłodzony Bayern dość szczęśliwie zremisował z Atletico.
Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że bezbarwny Bayern uratował remis w meczu z wyraźnie lepszym i przeważającym Atletico, gdyż bramkę stracił w 26', a wyrównać zdołał dopiero w 86', i to z karnego.
I w zasadzie należałoby przyjąć, że taka ocena jest prawdziwa ale...

30 Lis
2020

W ten weekend oglądaliśmy bardzo ciekawą kolejkę Bundesligi.
Mimo wszystko wielkim zaskoczeniem dla mnie była porażka Borussi Dortmund z FC Koeln 1 : 2.
Po raz kolejny wraca problem stabilizacji mentalnej zespołu, który dość łatwo popada w ekstrema z kolejki na kolejkę.
Dobra gra przeciwko Bayernowi w przegranym Klassikerze nie wystarczyła jednak, by dotrzymać kroku Die Roten i ulegli 2 : 3, po czym w meczu z Herthą Berlin dali prawdziwy koncert pewnie wygrywając 5 : 2, by we wczorajszym spotkaniu u siebie okazać zupełną bezradność wobec, mimo wszystko przeciętnego FC Koeln, który szczęśliwie dowiózł zwycięstwo.

30 Lis
2020

W F1, podczas Grand Prix Bahrajnu, doszło do dwóch dramatycznych i niezwykle niebezpiecznych wypadków, w których, na szczęście, poza wszystkimi innymi zabezpieczeniami – swoją przydatność i niezbędność potwierdził system Halo, na którego wprowadzenie już chyba nikt nie będzie narzekał.
Najpierw uchronił Romaina Grosjeana z Haasa przed dekapitacją przez barierki ochronne, w które się wbił z wielkim impetem, a potem ochronił przed zmiażdżeniem Lancea Strolla z Racing Point, gdy jego bolid stanął na głowie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone