Zapraszam do zapoznania się z moim
tomikiem poezji "Drżenia niedojrzałości"

Sprawdź

Wpisy na blogu

09 Lis
2022

Wczoraj wieczorem Barcelona grała wyjazdowe ligowe spotkanie z Osasuną Pampeluna.
Bezpośrednią stawką tego meczu było co najmniej utrzymanie prowadzenia w La Liga i przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt na dłużej, bo ta kolejka jest na razie ostatnią przed... Sylwestrem, z uwagi na przerwę w rozgrywkach powodowaną nadchodzącymi, dziwnymi Mistrzostwami Świata w Katarze.

06 Lis
2022

Niejaki Kaczyński, uważając, że jest najmądrzejszy na świecie – jeździ po Polsce i spotyka się ze ściśle wybranymi, przebranymi i wyselekcjonowanymi przydupasami, którzy nie mając nic lepszego do roboty – marzą jedynie by słuchać wygadywanych przez niego coraz większych bzdur.
Zachłyśnięty własną narracją, sam siebie wielbiący guru małego intelektu, obwieszcza i tłumaczy suwerennym poddanym kolejne jego prawdy objawione.

06 Lis
2022

Wczoraj późnym wieczorem w Barcelonie, meczem z Almeirą, zakończył swoją wielką karierę Gerard Pique, żywa legenda Blaugrany, który jednak ostatnich tygodni w roli piłkarza Barcelony nie może zaliczyć do najbardziej udanych.
35 latek podjął chyba jedyną słuszną decyzję (aczkolwiek wymagającą mimo wszystko wielkich jaj) o rozwiązaniu swojego kontraktu niemal dwa lata przed jego końcem i definitywnym zawieszeniu butów na kołku.

29 Paź
2022
kategoria: Sport
godzina: 08:14

Oczywista kompletna klęska Blaugrany w rozgrywkach grupowych ligi mistrzów 2022, przypieczętowana remisem z Interem w poprzedniej kolejce – została ostatecznie potwierdzona kompromitującą porażką zespołu w rewanżowym starciu z Die Roten w Barcelonie.
Niestety z paraliżującą powtarzalnością żółtodzioba Barca daje się ogrywać jak juniorek każdemu zespołowi, który ma jakąkolwiek umiejętność realizacji postawionych przed nim założeń taktycznych.

21 Paź
2022

Od kilku dni wrze we wszystkich możliwych kanałach i mediach o kolizji drogowej /wypadku z udziałem Jerzego Stuhra, w którym poszkodowany został motocyklista, a u zasłużonego aktora policyjne detektory wykryły 0,7 promila alkoholu we krwi.

Cała prawica, zwłaszcza ta najbardziej prawa we wszystkich możliwych znaczeniach, ma używanie, bo aktor dał plamę, więc postanowiono go zmieszać z błotem i ukamienować.

17 Paź
2022
kategoria: Sport
godzina: 17:01

EL Clasico dla Realu, pewne i zasłużone 3 : 1 i w zasadzie dominacja nad bezbarwną, bezradną i zagubioną Blaugraną, która od dawna w każdym meczu potwierdza, że nie ma pojęcia jak grać w piłkę.
Ja już prawie nie pamiętam jak poprzednio, wiosną, Barca rzuciła królewskich na kolana ładując im na Santiago Bernabeu 4 : 0, bo po tamtej, słabej Barcie z poprzedniego sezonu – niemal nie ma już śladu – jest o niebo... (albo raczej piekło) słabsza.

15 Paź
2022

A jednak Barca nawet na własnym stadionie nie dała rady Interowi.
Remis (3:3), który tym razem brzmi niemal jak kolejna porażka, dla wielu stanowi bardzo poważny znak zapytania nad sensownością sposobu prowadzenia projektu nowej Barcelony, a nawet jego przyszłości.

05 Paź
2022

Wczorajszy, wyjazdowy mecz ligi mistrzów z Interem Barca przegrała na własne życzenie, a w zasadzie na życzenie swojego trenera Xaviego.
Geniusz piłkarski, który sprzyjał mu, gdy sam był na boisku i bezpośrednio mógł wpływać na grę drużyny – teraz, gdy ma to robić z boku i z ławki – jakoś nie przekłada się na kontrolę nad jego zespołem.

29 Wrz
2022
kategoria: Polityka
godzina: 10:57

Rozmontowywanie podstaw prawnych funkcjonowania w tym kraju trwa w najlepsze, i robione jest niezwykle sprytnie, już nie tylko tylnymi drzwiami, ale teraz to nawet kołami.

Zmieniane coraz bardziej kretyńsko przepisy ruchu drogowego, z jednej strony idą w kierunku stworzenia kompletnego chaosu na drodze, a z drugiej, w tym zamieszaniu, mają dać prawo karać wszystkich za wszystko, bo interpretacja sytuacji drogowych może niedługo pozwalać na orzekanie kary śmierci wobec obwinionych i wykonanie wyroku na miejscu.

I znowu Robert Lewandowski jest na ustach wszystkich..

Po raz kolejny tez nie tylko z powodów stricte sportowych.

Teraz, bo na naszym Stadionie Narodowym spotkał się z legendą ukraińskiej piłki nożnej Andrijem Szewczenką i w geście solidarności założył sobie na rękę otrzymaną od niego opaskę kapitana Ukrainy.

17 Wrz
2022

W ramach umiłowania ojczyzny (jak zawsze zastanawiam się jakiej, czyjej, której) dzisiaj, hucznie, ma zostać otwarty kanał na Mierzei wiślanej.

Zapewne przy dźwiękach orkiestry dętej (i to bardzo), wśród zwiezionych tam na siłę autokarami statystów, bursztynowych przemówień i płomiennych obietnic, jak to teraz będziemy mieli najbardziej żeglowny, uczęszczany i potrzebny światu kanał bijący na głowę sueski i panamski razem wzięte – prawdziwi Polacy oficjalnie przetną wstęgę... by tym samym odciąć od Polski niemal całą Mierzeję wiślaną, pozostawiając ją samą sobie, a w zasadzie przyłączoną do... Rosji, która zajmuje drugi jej koniec.

14 Wrz
2022
kategoria: Sport
godzina: 13:05

Wczoraj wieczorem oczy sporej części kibiców piłkarskich zwrócone były na Bawarię, gdzie Bayern Monachium podejmował, w ramach gier ligi mistrzów, słynną ekipę z Barcelony.
Oczywiście tematem numer jeden była kwestia wpływu na grę.. obu drużyn – braku lub obecności w nich Roberta Lewandowskiego, który pierwszy raz od lat ośmiu wybiegł na stadion w Monachium jako ktoś reprezentujący gości, a nie gospodarzy.

Zdrajcy, zdrajcy, zdrajcy i pachołki Moskwy – codziennie rano krzyczy niejaki Macierewicz (nie znam prawdziwego nazwiska), opluwając wszystkich, którzy nie są z nim w zmowie mającej na celu ukrycie największego na świecie oszustwa... jakim jest jego życie w Polsce.

11 Wrz
2022

Cały świat nieustannie trąbi o śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II i temat powoli staje się namolnie nudny, bo w sytuacji śmierci osoby 96-letniej – to przecież nie jest żadne zaskoczenie ani niespodziewane, zupełnie nieoczekiwane wydarzenie.

10 Wrz
2022

Mały vice bystrze zauważył, że jakoś nie idzie mu już dochodzenie do prawdy, bo powszechny fałsz bezwzględnie coraz bardziej obnaża jego żałosną impotencję i w tej dziedzinie.
W ramach wymyślania nowego pomysłu na siebie postanowił, że kolejnym, co prawda bardzo już nieświeżym, ale prawdziwie polskim kotletem będzie ponowne wysuwanie roszczeń wobec Niemiec o reparacje wojenne.

12 Cze
2022
kategoria: Polityka
godzina: 17:42

„ W Pacanowie kozy kują, więc koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa (...).
Średnio starsi obywatele RP prawdopodobnie znają ten tekst na pamięć i wiedzą, że dotyczył skomplikowanych perypetii mało rozgarniętego Matołka, który niewłaściwie interpretując rzeczywistość i słyszane słowa – non stop pakował się w kolejne kłopoty.
W wersji dla dzieci bohater przygód za każdym razem uczył się czegoś o świecie i o sobie oraz ruszał dalej, by wreszcie móc osiągnąć cel swojej podróży.

27 Maj
2022

Po raz kolejny przeżywamy (przynajmniej ci posiadający jeszcze choćby minimalną zdolność do odczuwania empatii) dramat związany z bestialskimi zabójstwami dokonanymi przez psychicznie niezrównoważonych, konstytucyjnie uprawnionych, wolnych terrorystów.
Robb Elementary School w Uvalde w Teksasie stało się następnym miejscem kaźni niewinnych ludzi, zamardowanych przez 18. letniego debila, który nie radził sobie ze sobą, ze światem ani z mózgiem.

Kuriozalność rozmaitych wypowiedzi PISNOKIA, którego kłamstwa osiągają już takie poziomy absurdu, że nawet głęboko ukryty majątek jego żony nie jest w stanie ich zakamuflować – powalają nawet i tych, którzy już dawno leżą przez niego na ziemi.
Gdyby Carlo Collodi tworząc oryginał wiedział, że na świecie będą aż tak cyniczni kłamcy, którzy w zasadzie nigdy nie mówią prawdy – to nie wymyśliłby, że po kłamstwach wydłuża się nos tylko... może włosy.
To w przypadku naszego Premiera skutkowałoby tym, że ciągnęła by się za nim po ziemi wielka i rozłożysta plereza wijąca się niczym suknia balowa z wielkim trenem.

Ulica Nowy Świat w Warszawie stała się dramatycznym symbolem brutalnego, bandyckiego oblicza zdegenerowanej ludzkości anno domini 2022.
Bestialskie morderstwo 29. latka, zakatowanego i zadźganego w jednej z bram, bo podobno stanął w obronie kobiet zaczepianych przez pijane bydło – stało się jednocześnie pretekstem dla Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Ordo Luris, do bezmyślnego szerzenia rasizmu i swoich chorych fobii.
Co gorsza, lurowaty prezesina sprawia wrażenie jakby chciał się wypromować jako obrońca Polaków uciskanych przez obcokrajowców przebywających w tym kraju.

10 Maj
2022
kategoria: Polityka
godzina: 20:02

Obserwując wojnę w Ukrainie próbuję ostatnio milczeć, bo działania około militarne i militarne wszystkich zamieszanych stron coraz bardziej sprawiają wrażenie prowadzenia jakiejś z góry ukartowanej gry.
Mam jedynie przekonanie, że w tym wszystkim kompletnie pominięto ludzi, którzy giną w niewyobrażalnych cierpieniach i torturach, w obliczu bezgranicznego bestialstwa dokonywanego w świetle jupiterów i w ramach nowoczesnego Big Brothera, pozwalającego gawiedzi siedzącej w kapciach przed TV śledzić to niemal na żywo, niczym kolejną mydlaną operę dla idiotów.

Polski rząd, fałszywie sprzyjający Ukrainie, sprawia wrażenie robienia wszystkiego, by przypodobać się Putinowi i spowodować, że Ukraińcy zaczną nas traktować jak wrogów.
Podszywanie się pod wielką pomoc dla uchodźców, której udzielili Ukraińcom Polacy przede wszystkim w ramach odruchów serca i współczucia wobec cierpiących i szykanowanych poprzez przyjmowanie ich pod swoje dachy – to dopiero pierwszy element zimnego, wyrachowanego, cynicznego wykorzystywania sytuacji.
Rząd, który wiele i kwieciście opowiada o przyjaźni, empatii, współpracy itd. – bezceremonialnie wbija nóż w plecy pogubionych, zagubionych i zdruzgotanych Ukraińców.

19 Mar
2022

Wojna w Ukrainie jest konsekwencją myślenia, a w zasadzie bezmyślności nie tylko Rosjan, ale także, a może i przede wszystkim, tysięcy ludzi poza Rosją, z naciskiem na tych, którzy mają jakąkolwiek władzę i bezpośredni wpływ na to jak funkcjonuje i jest zorganizowany świat.

To, że tyran, satrapa i morderca Putin – traktując Ukrainę jak swój teren, postanowił zrobić wszystko, by „przywrócić jej rosyjskość" – to niestety jest zrozumiałe i było do przewidzenia.

Oficjalnie artykułował to już Lech Kaczyński, który przy „okazji" wojny w Gruzji wskazywał na długofalowy plan Putina i tak naprawdę my jako Polacy nie potrzebowaliśmy żadnych nadprzyrodzonych zdolności, by wiedzieć, że taki może być, a raczej jest zamysł działania Rosjan.

06 Mar
2022

W obliczu agresji Rosjan na Ukrainę zmienia się diametralnie postrzeganie i rozumienie świata przez jego znaczną część – do tej pory żyjącą w bańce swoich błędnych o nim wyobrażeń, w ramach których wierzono, że istniała jakaś równowaga wynikająca z trzymających się w szachu tytanów.
Szalbierska, wieloletnia, a tak naprawdę ponad stuletnia, pseudo pokojowa narracja Rosji maskująca jej hegemonistyczno-imperialistyczne zapędy doprowadziła świat na skraj urwiska.
Jeszcze jeden krok zgodny z Rosyjskim życzeniem zepchnąłby go w przepaść.

04 Mar
2022
kategoria: Polityka
godzina: 07:37

Ukraina się dzielnie broni, a u nas w natarciu jest tradycyjnie prawdziwie polska żenada

Trwająca wojna to oczywiście temat niezwykle ważny, groźny i tragiczny.

Heroizm Ukraińców zasługuje na najwyższy szacunek, a oni sami wymagają maksymalnego wsparcia jakiego można im udzielić w sposób omijający bezpośredni atak na Rosję, by nie dać jej pretekstu do rozpaczliwych, desperackich, jeszcze bardziej ludobójczych ruchów.

Sądzę, że i tak już niedługo Putin jako pierwszy wykona atak na NATO, w ramach wściekłego szukania alibi do rozpoczęcia wojny totalnej, w której ponosząc klęskę zrzuci wszystko na koalicję zła, która zdradziecko napadła na Rosję.

28 Lut
2022


Trwają krwawe walki o Kijów i wiele miast w całej Ukrainie.
Trzymamy kciuki za dzielnych bojowników o.. istnienie tego świata.
Zdecydowane oraz niezwykle drastyczne i wyjątkowe, skoordynowane działania tej części cywilizacji ziemskiej, która ma związek z Homo sapiens wskazują, że stanęliśmy na skraju zagłady naszego gatunku.

27 Lut
2022
kategoria: Polityka
godzina: 16:05

Wojna na Ukrainie trwa i jak na razie, na szczęście Ukraina trwa dzielnie.
Kilka ostatnich dni, które w zasadzie historycznie należy chyba zacząć nazywać jednocześnie pierwszych dniami III-ciej Wojny Światowej, postawiło świat na głowie.

31 Sty
2022

Zarządzający organizacją krzewiącą jedynie słuszny model wiary, rodziny i Polskości – okazali się zdrajcami swoich rodzin, żon, mężów i wszelkich wartości, które głosili.
Szambo wywaliło znowu i zalało wszystkie sztandary z wyhaftowanymi złotymi literami hasłami Bóg, Honor, Ojczyzna, a także Rodzina, Świętość, Prawda, czy cokolwiek innego co jak się okazuje, a w zasadzie potwierdza – było jedynie tylko pustymi hasełkami, za którymi skrywali się najzwyklejsi kuglarze i hochsztaplerzy.
Prawicowa perfidia, dwulicowość, faryzeizm i cynizm osiągają już tu kolejne, niedostępne i kompletnie niezrozumiałe dla ludzi uczciwych, poziomy hipokryzji i bezczelności.
Arywizm w najczystszej postaci, powodujący, że niemoralność i kurewstwo ubrane zostały w szmaty pozostałe po ufajdanych w syfie nieprawości prawniczych togach.

10 Sty
2022

Właśnie przyszło mi się zmierzyć z komentarzem/oceną mojego tomiku poezji „Drżenia niedojrzałości" wyrażonym przez kogoś zupełnie mi nieznanego i dla mnie obcego, a skrywającego się pod nickiem Mylengrave.
Zakładam zatem, że ocena jest subiektywnie obiektywna i pomimo jej jak zrozumiałem wielkiego krytycyzmu przyznającego mi z łaski 5 gwiazdek na 10 możliwych, to jestem za nią niezmiernie wdzięczny.

09 Sty
2022

Byłem wczoraj na spektaklu muzycznym wystawianym w Teatrze 6. Piętro, a opowiadającym historię Franka Sinatry.

Tu na wstępie mała uwaga i wyjaśnienie – Sinatra jako wokalista i wykonawca jest dla mnie legendą, której muzyka porusza mnie, wciąga i niezmiennie obezwładnia od dziesięcioleci, ale jako osoba - nigdy nie był moim idolem – co mam wrażanie, że pozwala mi zachować pewien bezpieczny dystans wobec ekscytacji jego realnym życiem.

07 Sty
2022
kategoria: Polityka
godzina: 19:04

Rok 2022 zaczynamy od kilku ostrych strzałów, które zupełnie nie są pokłosiem noworocznych, idiotycznych fajerwerków urywających ręce i wypalających oczy oraz powodujących pożary mieszkań – bo bezmyślni, pijani, suwerenni idioci postanowili się zabawić nie zważając w ogóle na innych.

Te eksplozje są wynikiem świadomego i celowego działania tych, którzy dla utrzymania władzy za wszelką cenę nie zawahają się przed oszukiwaniem i okradaniem społeczeństwa, któremu wmawiają, że wprowadzany „polski ład" ma mu służyć i sprawić, że jego praca uczyni go wolnym.

Doskonale pamiętamy, że już byli tacy, którzy wprowadzali w „życie" takie hasła, a ich wymówki, tłumaczenia i obietnice brzmiały dokładnie tak samo jak te, którymi obecni wyzwoliciele bezczelnie karmią wszystkich przerażonych, suwerennych obywateli, zaganianych do wagonów wolności.

© Wszelkie prawa zastrzeżone