Zapraszam do zapoznania się z moim
tomikiem poezji "Drżenia niedojrzałości"

Sprawdź

Wpisy na blogu

11 Mar
2023

Afera dotycząca niezwykle chaotycznej, ale jednocześnie gremialnej obrony JP2 przed... prawdą – sięga kolejnych niezwykle odległych już sfer absurdu, bo okazało się, że prawdziwie polscy katolicy poczuli się zagrożeni i sprawiają wrażenie, jakby groziło im ukrzyżowanie.

09 Mar
2023
kategoria: Polityka
godzina: 13:19

No to jesteśmy w piekle.
Już bardzo blisko jego dna.
Jak widać konsekwentne dążenie małego vice do odkrycia prawdy przynosi spodziewane efekty, bo rzeczywiście wiemy coraz więcej i jesteśmy już tuż tuż od dojścia do jej sedna.
Ale ku zaskoczeniu tych, którzy uwierzyli w prawość i sprawiedliwość PIS -wszechwładni komuniści trzymający władzę w tym kraju – z furią przeklinają wszystkich, którzy mają czelność dociekać jakiejkolwiek prawdy w jakimkolwiek temacie.

03 Mar
2023

Tym razem to Zamość był miejscem kolejnego bestialskiego morderstwa młodocianych dewiantów.

Banda morderczych, niezasługujących na życie w społeczeństwie (a w zasadzie chyba w ogóle) 16 - 17 latków skatowała na śmierć 16 latka, między innymi kopiąc już leżącego Eryka po głowie.

12 Lut
2023

Obserwacja rozwijającej się III Wojny Światowej, której bardzo szybko staliśmy się częścią, w połączeniu ze sposobem funkcjonowania w tym wszystkim naszego kraju – wskazuje bardzo jasno na... wspólne korzenie sterujących nami prawdziwych Polaków i... napadających na Ukrainę Rosjan.

31 Sty
2023
kategoria: Polityka
godzina: 12:19

W odpowiedzi na Komentarz kogoś o nicku Fan fan do mojego artykułu z 19.12.2022 o słynnym już wybuchu granatnika w KGP – muszę stwierdzić, że nie do końca rozumiem łaskawie przekazaną mi uwagę dotyczącą braku mojego obiektywizmu.

13 Sty
2023

Niewiarygodne zachowania kierowców, świadczące o ich skrajnej głupocie, nieprzystosowaniu do życia w społeczeństwie, bezczelności i kompletnym braku myślenia i troski o innych – nieustannie stwarzają śmiertelne zagrożenie dla nas wszystkich.
Co chwila słyszymy o artystach jeżdżących ekspresówkami i autostradami w kierunku przeciwnym do właściwego.

10 Sty
2023

Kolejny dzień jak co dzień, dostajemy następną porcję informacji o oszustwach, defraudacjach, kradzieżach, kłamstwach, matactwach, nieuczciwościach i nadużyciach władzy.
Całe to skompromitowane bagno, bezceremonialnie śmiejące się nam w oczy stale twierdzi, że wszystko jest w należytym porządku, niczym gestapowcy wskazujący więźniom obozów koncentracyjnych drogę do łaźni...

09 Sty
2023
kategoria: Sport
godzina: 12:19

Nowy rok, w sporcie, tradycyjnie rozpoczął się od Gali Mistrzów Sportu i... niemal już tradycyjnie powiało wioską zupełnie nieolimpijską.
Niejaki Fajdek, wielce utytułowany specjalista od kręcenia bączków w klatce i rzucania kulą na drucie – wyraził swoje oburzenie tym, że zajął dopiero 9 miejsce, bo uważa że jest najlepszy na świecie we wszystkim i lepszy od wszystkich innych.

19 Gru
2022

Cały świat pęka ze śmiechu na wieść, że Komendant Główny Policji tego kraju urządził sobie strzelnicę bojową we własnym gabinecie.
Przerażające jest to, że człowiek odpowiedzialny za najważniejsze służby mające dbać o nasze codzienne bezpieczeństwo wewnętrzne – nie ma pojęcia ani o zarządzaniu, ani o bezpieczeństwie, ani o broni, ani nawet o podpisywanych przez siebie zarządzeniach dotyczących zasad funkcjonowania policji

Wczoraj obejrzeliśmy znakomity, genialny i wyjątkowy finał Mundialu, w którym po arcyciekawymi, emocjonującym i trzymającym w niesłychanym napięciu do ostatniego (też magicznego) dotknięcia piłki meczu – to Argentyna mogła unieść do góry ręce w geście zwycięstwa i absolutnej, euforycznej radości.
Pokonani Francuzi ulegli dopiero w serii rzutów karnych, które były konieczne do wyłonienia zwycięzcy, bo po czasie podstawowym było 2 : 2, a po dogrywce 3 : 3.
Już samo to świadczy o niezwykle wyrównanej i zażartej rywalizacji do samego końca.

17 Gru
2022

Zaskakująco niezależny od nikogo prezydent tego kraju, w ramach nagłej wściekłości na to, że od 7 lat wszyscy ci, którzy zrobili go prezydentem – mają go w du...żym poważaniu, ignorują go kompletnie, i jedynie przesyłają mu kurierem kwity do podpisu – niespodziewanie dla wszystkich wstał z kolan i... przemówił.

A zrobił to zamiast podpisywania czegokolwiek, i do tego dodał, że od tej pory już nie podpisze niczego co mu się nie spodoba, bo mu się tak podoba.

Najlepsze piłkarskie zespoły narodowe – precyzyjnie i bardzo rozwlekle wyselekcjonowane ze wszystkich zainteresowanych tym krajów naszego globu – spotkały się w Katarze, by przez miesiąc zmagać się ze sobą, upałem i piaskiem, w celu dookreślenia kto jest kim i co jest wart.

09 Lis
2022

Wczoraj wieczorem Barcelona grała wyjazdowe ligowe spotkanie z Osasuną Pampeluna.
Bezpośrednią stawką tego meczu było co najmniej utrzymanie prowadzenia w La Liga i przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt na dłużej, bo ta kolejka jest na razie ostatnią przed... Sylwestrem, z uwagi na przerwę w rozgrywkach powodowaną nadchodzącymi, dziwnymi Mistrzostwami Świata w Katarze.

06 Lis
2022

Niejaki Kaczyński, uważając, że jest najmądrzejszy na świecie – jeździ po Polsce i spotyka się ze ściśle wybranymi, przebranymi i wyselekcjonowanymi przydupasami, którzy nie mając nic lepszego do roboty – marzą jedynie by słuchać wygadywanych przez niego coraz większych bzdur.
Zachłyśnięty własną narracją, sam siebie wielbiący guru małego intelektu, obwieszcza i tłumaczy suwerennym poddanym kolejne jego prawdy objawione.

06 Lis
2022

Wczoraj późnym wieczorem w Barcelonie, meczem z Almeirą, zakończył swoją wielką karierę Gerard Pique, żywa legenda Blaugrany, który jednak ostatnich tygodni w roli piłkarza Barcelony nie może zaliczyć do najbardziej udanych.
35 latek podjął chyba jedyną słuszną decyzję (aczkolwiek wymagającą mimo wszystko wielkich jaj) o rozwiązaniu swojego kontraktu niemal dwa lata przed jego końcem i definitywnym zawieszeniu butów na kołku.

29 Paź
2022
kategoria: Sport
godzina: 08:14

Oczywista kompletna klęska Blaugrany w rozgrywkach grupowych ligi mistrzów 2022, przypieczętowana remisem z Interem w poprzedniej kolejce – została ostatecznie potwierdzona kompromitującą porażką zespołu w rewanżowym starciu z Die Roten w Barcelonie.
Niestety z paraliżującą powtarzalnością żółtodzioba Barca daje się ogrywać jak juniorek każdemu zespołowi, który ma jakąkolwiek umiejętność realizacji postawionych przed nim założeń taktycznych.

21 Paź
2022

Od kilku dni wrze we wszystkich możliwych kanałach i mediach o kolizji drogowej /wypadku z udziałem Jerzego Stuhra, w którym poszkodowany został motocyklista, a u zasłużonego aktora policyjne detektory wykryły 0,7 promila alkoholu we krwi.

Cała prawica, zwłaszcza ta najbardziej prawa we wszystkich możliwych znaczeniach, ma używanie, bo aktor dał plamę, więc postanowiono go zmieszać z błotem i ukamienować.

17 Paź
2022
kategoria: Sport
godzina: 17:01

EL Clasico dla Realu, pewne i zasłużone 3 : 1 i w zasadzie dominacja nad bezbarwną, bezradną i zagubioną Blaugraną, która od dawna w każdym meczu potwierdza, że nie ma pojęcia jak grać w piłkę.
Ja już prawie nie pamiętam jak poprzednio, wiosną, Barca rzuciła królewskich na kolana ładując im na Santiago Bernabeu 4 : 0, bo po tamtej, słabej Barcie z poprzedniego sezonu – niemal nie ma już śladu – jest o niebo... (albo raczej piekło) słabsza.

15 Paź
2022

A jednak Barca nawet na własnym stadionie nie dała rady Interowi.
Remis (3:3), który tym razem brzmi niemal jak kolejna porażka, dla wielu stanowi bardzo poważny znak zapytania nad sensownością sposobu prowadzenia projektu nowej Barcelony, a nawet jego przyszłości.

05 Paź
2022

Wczorajszy, wyjazdowy mecz ligi mistrzów z Interem Barca przegrała na własne życzenie, a w zasadzie na życzenie swojego trenera Xaviego.
Geniusz piłkarski, który sprzyjał mu, gdy sam był na boisku i bezpośrednio mógł wpływać na grę drużyny – teraz, gdy ma to robić z boku i z ławki – jakoś nie przekłada się na kontrolę nad jego zespołem.

29 Wrz
2022
kategoria: Polityka
godzina: 10:57

Rozmontowywanie podstaw prawnych funkcjonowania w tym kraju trwa w najlepsze, i robione jest niezwykle sprytnie, już nie tylko tylnymi drzwiami, ale teraz to nawet kołami.

Zmieniane coraz bardziej kretyńsko przepisy ruchu drogowego, z jednej strony idą w kierunku stworzenia kompletnego chaosu na drodze, a z drugiej, w tym zamieszaniu, mają dać prawo karać wszystkich za wszystko, bo interpretacja sytuacji drogowych może niedługo pozwalać na orzekanie kary śmierci wobec obwinionych i wykonanie wyroku na miejscu.

I znowu Robert Lewandowski jest na ustach wszystkich..

Po raz kolejny tez nie tylko z powodów stricte sportowych.

Teraz, bo na naszym Stadionie Narodowym spotkał się z legendą ukraińskiej piłki nożnej Andrijem Szewczenką i w geście solidarności założył sobie na rękę otrzymaną od niego opaskę kapitana Ukrainy.

17 Wrz
2022

W ramach umiłowania ojczyzny (jak zawsze zastanawiam się jakiej, czyjej, której) dzisiaj, hucznie, ma zostać otwarty kanał na Mierzei wiślanej.

Zapewne przy dźwiękach orkiestry dętej (i to bardzo), wśród zwiezionych tam na siłę autokarami statystów, bursztynowych przemówień i płomiennych obietnic, jak to teraz będziemy mieli najbardziej żeglowny, uczęszczany i potrzebny światu kanał bijący na głowę sueski i panamski razem wzięte – prawdziwi Polacy oficjalnie przetną wstęgę... by tym samym odciąć od Polski niemal całą Mierzeję wiślaną, pozostawiając ją samą sobie, a w zasadzie przyłączoną do... Rosji, która zajmuje drugi jej koniec.

14 Wrz
2022
kategoria: Sport
godzina: 13:05

Wczoraj wieczorem oczy sporej części kibiców piłkarskich zwrócone były na Bawarię, gdzie Bayern Monachium podejmował, w ramach gier ligi mistrzów, słynną ekipę z Barcelony.
Oczywiście tematem numer jeden była kwestia wpływu na grę.. obu drużyn – braku lub obecności w nich Roberta Lewandowskiego, który pierwszy raz od lat ośmiu wybiegł na stadion w Monachium jako ktoś reprezentujący gości, a nie gospodarzy.

Zdrajcy, zdrajcy, zdrajcy i pachołki Moskwy – codziennie rano krzyczy niejaki Macierewicz (nie znam prawdziwego nazwiska), opluwając wszystkich, którzy nie są z nim w zmowie mającej na celu ukrycie największego na świecie oszustwa... jakim jest jego życie w Polsce.

11 Wrz
2022

Cały świat nieustannie trąbi o śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II i temat powoli staje się namolnie nudny, bo w sytuacji śmierci osoby 96-letniej – to przecież nie jest żadne zaskoczenie ani niespodziewane, zupełnie nieoczekiwane wydarzenie.

10 Wrz
2022

Mały vice bystrze zauważył, że jakoś nie idzie mu już dochodzenie do prawdy, bo powszechny fałsz bezwzględnie coraz bardziej obnaża jego żałosną impotencję i w tej dziedzinie.
W ramach wymyślania nowego pomysłu na siebie postanowił, że kolejnym, co prawda bardzo już nieświeżym, ale prawdziwie polskim kotletem będzie ponowne wysuwanie roszczeń wobec Niemiec o reparacje wojenne.

12 Cze
2022
kategoria: Polityka
godzina: 17:42

„ W Pacanowie kozy kują, więc koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa (...).
Średnio starsi obywatele RP prawdopodobnie znają ten tekst na pamięć i wiedzą, że dotyczył skomplikowanych perypetii mało rozgarniętego Matołka, który niewłaściwie interpretując rzeczywistość i słyszane słowa – non stop pakował się w kolejne kłopoty.
W wersji dla dzieci bohater przygód za każdym razem uczył się czegoś o świecie i o sobie oraz ruszał dalej, by wreszcie móc osiągnąć cel swojej podróży.

27 Maj
2022

Po raz kolejny przeżywamy (przynajmniej ci posiadający jeszcze choćby minimalną zdolność do odczuwania empatii) dramat związany z bestialskimi zabójstwami dokonanymi przez psychicznie niezrównoważonych, konstytucyjnie uprawnionych, wolnych terrorystów.
Robb Elementary School w Uvalde w Teksasie stało się następnym miejscem kaźni niewinnych ludzi, zamardowanych przez 18. letniego debila, który nie radził sobie ze sobą, ze światem ani z mózgiem.

Kuriozalność rozmaitych wypowiedzi PISNOKIA, którego kłamstwa osiągają już takie poziomy absurdu, że nawet głęboko ukryty majątek jego żony nie jest w stanie ich zakamuflować – powalają nawet i tych, którzy już dawno leżą przez niego na ziemi.
Gdyby Carlo Collodi tworząc oryginał wiedział, że na świecie będą aż tak cyniczni kłamcy, którzy w zasadzie nigdy nie mówią prawdy – to nie wymyśliłby, że po kłamstwach wydłuża się nos tylko... może włosy.
To w przypadku naszego Premiera skutkowałoby tym, że ciągnęła by się za nim po ziemi wielka i rozłożysta plereza wijąca się niczym suknia balowa z wielkim trenem.

© Wszelkie prawa zastrzeżone