Zapraszam do zapoznania się z moim
tomikiem poezji "Drżenia niedojrzałości"

Sprawdź

15 Mar
2021

DZIESIĘĆ MNIEJ - 10< - Stary Sącz 2. ofiary śmiertelne

kategoria: Motoryzacja
godzina: 09:48
Udostępnij:

15.03.2021 Wolne Miasto Warszawa
DZIESIĘĆ MNIEJ – Wczoraj Stary Sącz (małopolska) – 2. ofiary śmiertelne.
Niestety nie ma chwili przerwy w informacjach o śmiertelnych wypadkach drogowych spowodowanych przez idiotów i bezmyślnych morderców.
Wczoraj wieczorem kolejne czołowe zderzenie, do którego doprowadził 22. letni bandyta, który jadąc fordem z trójką pasażerów wbił się w prawidłowo jadącego seata, bo... bezprawnie i niebezpiecznie wyprzedzał kolumnę samochodów.
Wyprzedzał, bo uznał, że jest lepszy od tych, którzy cierpliwie jechali w korku, gdyż uważał, że to tylko jemu się śpieszy, a frajerzy niech sobie czekają i jadą noga za nogą.
On był panem drogi i świata.
Zabił dwie pasażerki swojego samochodu, a wszyscy pozostali uczestnicy trafili do szpitala.
Mój stały postulat – kara za podwójne zabójstwo, odszkodowania dla wszystkich poszkodowanych i pokrycie kosztów akcji ratunkowej i leczenia.
Nastoletnie ofiary, którym ktoś (tym razem znajomy) bezmyślnie i brutalnie odebrał życie, niewyobrażalny dramat rodzin, gigantyczne koszty akcji ratunkowej i leczenia, zaangażowanie straży pożarnej oraz służby zdrowia podczas pandemii, gdy wszyscy mamy ograniczone możliwości korzystania z ochrony zdrowotnej, która i taki jest już niewydolna.
A zatem potencjalnie ten morderca sprowadził zagrożenie też i na inne osoby, które potrzebowały pomocy, a jej nie dostały, bo nie miał kto do nich przyjechać lub przyjechał za późno.
Dodatkową kwestią jest spowodowany tym wypadkiem paraliż komunikacyjny miasta, gigantyczny, kilkugodzinny korek, brak płynnego przejazdu dla samochodów uprzywilejowanych (np. straży pożarnej pędzącej do pożaru, przewożenia organów lub krwi do operacji ratującej komuś życie, służby gazowej wezwanej do ulatniającego się gazu itp.), spóźnienia setek innych kierowców, nerwówka, stresy i kolejne zagrożenia.
Jeśli prawdą jest to co powiedział udzielający pierwszej pomocy człowiek, że parę minut wcześniej pasażerowie forda, tak jak on, podziwiali wieczorną panoramę Nowego Sącza z wieży na Woli Kroguleckiej, to potwierdza się straszna „oczywistość", że każdy z nas w ciągu jednej chwili może stać się bezmyślnym mordercą, jeśli nie koncentruje się na prowadzeniu samochodu, szpanuje, nie myśli i łamie przepisy oraz nie zachowuje szczególnej ostrożności w każdej sekundzie jazdy samochodem.
Jedna zła decyzja i śmierć 2. osób, 3 kolejne w szpitalu, a także wielki dramat rodzin i przyjaciół.
JEDŹ WOLNIEJ, DOJEDZIESZ SZYBCIEJ - DZIESIĘĆ MNIEJ - 10<.

Ja Ja, Polak mały

 

Komentarze (0)
Dodaj komentarz»
© Wszelkie prawa zastrzeżone